اپسون EPSON

لیبل پرینتر اپسون EPSON

کمپانی اپسون یکی از بزرگترین شرکت های فعال در زمینه تولید دستگاه چاپمی باشد و بیشتر شهرت خود را مدیون پرینتر و چاپگرهای خود است.

این شرکت ژاپنی زیر مجموعه ای از گروه سیکو ( که ابتدا فقط در زمینه ساعت سازی فعالیت داشت می باشد اپسون همواره محصولات جدید خود را در انواع نمایشگاه های تکنولوژی که هر ساله بر پا می شوند عرضه می کند و همواره از پیشتازان عرصه چاپ به خصوص در زمینه چاپگر های خانگی است

در سال ۱۹۴۲ شرکت سیکو اپسون (که در ابتدا دایوا کوگیو نام داشت) توسط هیسائو یامازاکی تاسیس شد.

یامازاکی یک ساعت ساز بود که با تاسیس این شرکت زیر مجموعه شرکت داینی سیکوشا (سیکو امروزی) شد و وظیفه تولید قطعات ساعت برای شرکت سیکو را بر عهده داشت.

در سال ۱۹۵۹ شرکت داینی سیکوشا با دایوا کوگیو ادغام شده و شرکت سوا سیکوشا را ایجاد کردند. این شرکت در ۱۹۶۱ زیر مجموعه ای به نام شینسو سیکی نیز تاسیس کرد.زمانی که در سال ۱۹۶۴ سیکو(شینسو سیکی) مسئول زمان نگاری برای المپیک تابستانه ۱۹۶۴ شد نیاز به یک تایمر چاپگری حس شد.

این تایمر باید به گونه ای بود که بتوان زمان وقایع و مسابقات را ثبت کند برای همین سیکو شروع به ساخت یک پرینتر الکترونیکی کرد.

در سال ۱۹۶۸ سیکو اولین پرینتر کوچک دنیا با نام EP-101 را تولید کرد. در سال ۱۹۷۵ سری های بعدی پرینتر که بر پایه EP-101 ساخته می شدند، اپسون نام گرفتند به معنی پسر پرینتر الکترونیکی.دستگاه لیبل پرینتر یکی از دستگاه‌های کاربردی است که برای چاپ لوگو، انواع اسم مجموعه و بارکد بر روی رول‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این دستگاه به صورت خانگی و صنعتی قابل تهیه است که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارد. طبیعی است که پرینترهای صنعتی بسیار بزرگ‌تر و گران‌تر از مدل‌های خانگی و رومیزی است.

صنایع مختلف می‌توانند با خرید لیبل پرینتر صنعتی به راحتی انواع لیبل‌ها را در تیراژ بالا به چاپ برسانند.

اپسون EPSON