×
تعمیر تجهیزات فروشگاهی

تعمیر تجهیزات فروشگاهی

خدمات تعمیر و سرویس انواع تجهیزات فروشگاهی


با پیش شماره شهر

مثال:فیش پرینتر برند میوا دارم که چاپش کمرنگ شده

مشکل برای چه دستگاهی پیش آمده است

بهترین مرکز تعمیر تجهیزات فروشگاهی کجاست؟

چاپگرها استفاده از تجهیزات فروشگاهی به مدت طولانی می‌تواند باعث ایجاد خرابی و نقص‌هایی درون این دستگاه‌ها شود. بسیاری از خریداران در صورت مشاهده خرابی در این تجهیزات ‌امیدی به تعمیر آن‌ها نداشته و دنبال جایگزین کردن آن با نمونه‌های جدید هستند.

ذکر این نکته ضروری است که در حال حاضر بسیاری از مراکز تخصصی در خدماتی نوین به تعمیر این تجهیزات فروشگاهی پرداخته و می‌توانند با استفاده از دانش فنی به رفع مشکل این دستگاه‌ها بپردازند. تعمیر تجهیزات فروشگاهی موجب صرفه‌ جویی در وقت و هزینه شده و با استفاده از تکنسین‌های حرفه‌ ای می‌توان در کمترین زمان به عیب‌ یابی و تعمیر این دستگاه‌ ها پرداخت.

تعمیر تجهیزات فروشگاهی

تعمیر تجهیزات فروشگاهی

معمولاً پس از راه‌ اندازی یک فروشگاه به صورت حرفه‌ای، تجهیزات فروشگاهی نظیر صندوق فروشگاهی ، فیش پرینتر، بارکد خوان و غیره نیز برای آن خریداری می‌شود. این تجهیزات می‌ توانند ضمن بهینه‌ سازی روند فروش، باعث جلب رضایت مشتری شده و با انجام وظایف مخصوص به خود، یک فروشگاه حرفه‌ ای را راه‌ اندازی کنند.

اما در این بین ممکن است خرابی این دستگاه‌ها و تجهیزات بر روند کار فروشگاه خلل ایجاد کرده و موجب نارضایتی کاربران یا مشتریان شود. البته امروزه نقص‌ ها و مشکلات ایجاد شده در این دستگاه‌ها می‌ توانند خیلی زود برطرف شوند. در ادامه ضمن آشنایی با تجهیزات مهم در قسمت فروش، به برخی ایرادات رایج آن‌ها پرداخته خواهد شد.

دستگاه لیبل زن و مشکلات آن

 یکی از مهم‎ترین لوازم مورد نیاز در قسمت فروش، دستگاه لیبل زن است که به عنوان نوعی پرینتر می‌تواند به چاپ حروف،  بارکد و اعداد بپردازد. در این دستگاه نوعی هد حرارتی قرار گرفته که در آن فرایند چاپ روی لیبل‌ ها انجام می‌شود. همچنین قطعات بسیار مهمی از جمله هد حرارتی ، غلطک و موتور فید، نگهدارنده ریبون و نگهدارنده لیبل در آن قرار دارد و بروز مشکل در هر کدام از این بخش‌ها می‌تواند باعث ایجاد اختلال در فرایند لیبل زنی شود.

تعمیر و رفع مشکل این دستگاه به دلیل وجود پیچیدگی‌ های فراوان به تجربه و دانش فنی تکنسین‌ های مجرب نیاز دارد. از جمله ایرادات رایج برای این دستگاه می‌ توان به خرابی برد الکترونیکی، خرابی هد لیبل یا خرابی غلطک فید اشاره کرد.

تعمیر لیبل پرینتر

تعمیر اصولی لیبل زن

برای تعمیر تجهیزات فروشگاهی و جلوگیری از بروز مشکل در فرایند چاپ می‌توان ضمن تماس با مراکز تخصصی، به رفع مشکل از طریق تعویض قطعات پرداخت.

دستگاه فیش پرینتر

دستگاه مهم دیگر در فروشگاه‌ها فیش پرینتر است که وظیفه آن چاپ فیش خرید خواهد بود. این دستگاه دارای دو مدل سوزنی و حرارتی بوده که هر کدام از آن‌ها می‌توانند در فرایند چاپ دچار مشکل شوند. با استفاده از این دستگاه هزینه چاپ کاهش پیدا کرده و به دلیل عمر طولانی و عدم نیاز به چاپ، به شارژ کارتریج نیاز نخواهد بود.

همچنین حجم کمی داشته و در هنگام کار سر و صدای اندکی تولید می‌کنند. با توجه به اینکه فرایند چاپ در این نوع از پرینتر‌ها در اثر گرما و حرارت ایجاد شده توسط هد روی کاغذ ایجاد می‌شود، خرید آن می‌تواند بسیار اقتصادی و هوشمندانه باشد. در نوع سوزنی این پرینتر برای چاپ فایل مورد نظر روی کاغذ از ضربه‌های سوزن هد پرینتر روی ریبون استفاده می‌شود.

ایرادات رایج فیش پرینتر

 از ایرادات رایج در فیش پرینتر می‌ توان به خرابی وای فای درون آن، چاپ کردن به صورت سفید و یا نیمه، روشن نشدن دستگاه، عدم اتصال به کامپیوتر، سوختگی برد، خرابی سوزن یا هد اشاره کرد.

این مشکلات مربوط به دستگاه با مراجعه به مراکز تخصصی و با تعمیر یا تعویض قطعات آن برطرف خواهد شد.

تعمیر فیش پرینتر

دستگاه بارکد خوان

دستگاه بارکد خوان از دیگر دستگاه‌ها و تجهیزات درون فروشگاه محسوب می‌شود که می‌تواند به راحتی بارکد‌های روی کالا‌ها را خوانده و اطلاعات محصول را ثبت کند. بارکد خوان‌ها استفاده فراوانی در محیط کار دارند. بنابراین احتمال خرابی آن‌ها و نیاز به تعمیر تجهیزات فروشگاهی بسیار زیاد است.

از جمله موارد خرابی این دستگاه می‌ توان به عدم اسکن و عدم انتقال دیتا، ایجاد مشکلات نرم‌افزاری، خرابی برد، شکستن اسکنر و محدود شدن زاویه آن، روشن نشدن و خرابی برد شارژر و یا هنگ کردن و کاهش سرعت در خواندن بارکد اشاره کرد. موارد عدم نگهداری شارژ، خرابی لیزر و یا قطعی کابل نیز می‌تواند باعث بروز مشکل در این دستگاه شود. نگهداری اصولی و سرویس دستگاه در جهت جلوگیری از مشکل ضروری است.

تعمیر بارکدخوان

دستگاه صندوق فروشگاهی

صندوق‌های فروشگاهی نیز پس از مدتی کارکرد می‌توانند دچار نقص فنی شده و به تعمیرات اساسی و بررسی مشکلات نیاز داشته باشند. در برخی موارد استفاده نادرست از پوز، افتادن دستگاه پوز، ریختن مایعات روی دستگاه و یا ایجاد نقص در اتصالات برقی می‌تواند باعث ایجاد مشکل در دستگاه صندوق فروشگاهی شود. به دلیل استفاده فراوان و قرار گرفتن پوز‌های فروشگاهی در محیط‌های صنعتی، احتمال ایجاد آسیب به سیستم کامپیوتری وجود دارد.

استفاده صحیح از این دستگاه‌ها به همراه سرویس‌های دوره‌ ای و مراقبت از آن‌ها می‌تواند از وارد آمدن آسیب به این دستگاه‌ها جلوگیری کرده و باعث افزایش عمر و دوام آن‌ها شود.

مشکلات رایج و تعمیر تجهیزات فروشگاهی

ایجاد مشکلات نرم‌افزاری و یا امنیتی می‌تواند از جمله تهدیدات مربوط به صندوق فروشگاهی محسوب شود. در صورت بروز مشکلات نرم‌ افزاری می‌توان از واحد پشتیبانی شرکت ارائه دهنده نرم‌ افزار برای رفع مشکل کمک گرفت. از طرفی به دلیل استفاده از داده‌های کارت اعتباری توسط صندوق‌های فروشگاهی این سیستم‌ها مورد توجه هکر‌ها قرار دارند.

در صورت بروز مشکلات امنیتی باید هرچه سریع‌تر به رفع این مشکلات پرداخته شود. خرید از مراکز معتبر و قابل اعتماد و تعمیر تجهیزات فروشگاهی توسط افراد متخصص نیز می‌تواند از بروز بسیاری از مشکلات در صندوق‌ های مکانیزه جلوگیری کند.

هزینه تعمیر تجهیزات فروشگاهی

هر کدام از این تجهیزات و لوازم فروشگاهی دارای قطعات منحصر به فرد بوده و هزینه تعمیر آن می‌تواند با توجه به قطعات و میزان خرابی متغیر باشد. در اکثر موارد هزینه تعمیر این دست تجهیزات شامل هزینه قطعه مورد نظر و دستمزد برای تعمیر یا تعویض آن خواهد بود. بنابراین نمی‌توان هزینه تعمیر دقیقی را برای این تجهیزات در نظر گرفت.

مشاوره با کارشناسان مربوطه و تکنسین‌های فنی می‌تواند تا حدودی در تعیین هزینه نهایی کمک کند. در برخی موارد برای جلوگیری از هدررفت زمان، می‌توان از خدمات حضوری تکنسین‌ها نیز استفاده کرد. در این هنگام هزینه حمل و نقل دستگاه به مراکز مربوطه حذف شده، اما در مقابل هزینه رفت و آمد تکنسین به فاکتور نهایی اضافه خواهد شد.

حرف آخر

با توجه به اهمیت لوازم و تجهیزات فروشگاهی، وجود آن‌ها در هر صنفی ضروری بوده و ایجاد مشکل می‌تواند در فرایند فروش اختلال ایجاد کند. استفاده زیاد و نادرست از این تجهیزات احتمال خرابی آن‌ها را افزایش می‌دهد.

در صورت مشاهده هرگونه مشکل یا نقص فنی بهتر است ابتدا با نمایندگی‌های فروش تماس گرفته و سپس به تکنسین‌های معتبر برای تعمیر مراجعه کرد.

فروشگاه دنیای کارتریج به نشانی cartridgeworld.ir به عنوان مرکز اصلی ارائه‌کننده خدمات تعمیر و سرویس این نوع تجهیزات آماده ارائه خدمات به فروشگاه‌ها و یا ارسال تکنسین برای رفع مشکل این تجهیزات است.

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از فهرست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود یا ثبت نام