محصولات پرفروش

محصولات جانبی چیپست کارتریج اچ پی HP 42A
search
  • محصولات جانبی چیپست کارتریج اچ پی HP 42A
  • محصولات جانبی چیپست کارتریج اچ پی HP 42A
  • محصولات جانبی چیپست کارتریج اچ پی HP 42A

چیپست کارتریج اچ پی HP 42A

  • برند: HP

  • رنگ: مشکی

  • تکنولوژی: لیزری

  • شناسه: Q5942A

  • کارکرد:10000 برگ

تولید کننده
HP
قابل استفاده در دستگاه های
HP LaserJet 4240 (Q7784A)/ HP LaserJet 4350dtn (Q5409A#ABA) /HP LaserJet 4350 (Q5406A)/ HP LaserJet 4240n (Q7785A#ABA) / 4250
مدل محصول
42A
تکنولوژی چاپ
لیزری
ساخت کشور
چین
تماس بگیرید : 02188944922
تعداد

تراشه ای ظریف از سیلیکون که با نام چیپ یا چیپست در بازار موجود است.جنس این تراشه ها از مواد نیمه رسانا با میزان ناخالصی کنترل شده می باشد.عناصر الکتریکی این تراشه ها شامل ترانزیستور , مقاومت و خازن است همچنین اندازه ی آنها معمولا تا یک اینچ و در بیشتر موارد تا یک سانتی متر هم می رسد.وظیفه اصلی این مجموعه بررسی کردن مدارها و رد وبدل کردن اطلاعات لازم می باشد.
 
چیپست کارتریج
 اگر به کارتریجهای جوهری نگاهی بیندازید احتمالاً یک صفحه مدار یکپارچه کوچک را پیدا خواهید کرد که رنگ آن معمولاً به رنگ سبز است. این تراشه چیپست کارتریج است.
هنگامی که یک کارتریج جوهر در چاپگر نصب می شود ، این تراشه در برابر آرایه ای از پین ها قرار می گیرد که آن را به مدار الکترونیکی چاپگر وصل می کنند. در واقع کار شمارنده را انجام می دهد.عملکرد اصلی تراشه شناسایی اطلاعات کارتریج جوهری که به چاپگر وصل است می باشد. این نوع اطلاعات می تواند انواع مختلفی از جمله سطح تخمینی جوهر ، زمان نصب و تاریخ انقضا و غیره را نیز ذخیره کند.یعنی تعداد چاپ صفحات به بیشتر از حد مجاز رسید از شارژ کارتریج جلوگیری کند و کارتریج نو خریداری شود.
 
چیپ کارتریج لیزری:
هربار که یک پیام هشدار دهنده روی رایانه شخصی ظاهر می شود و به شما اطلاع می دهد که میزان جوهر چاپگر کم است ،در واقع یک چیپست کارتریج لیزری به شما این اطلاع را می دهد. این تراشه ها که به آن تراشه های هوشمند چاپگر یا جوهر نیز می گویند ، توسط چاپگرها برای نظارت بر ذخایر و سطح کارتریج تونر فعلی شما استفاده می شود. آنها با کامپیوتر شما ارتباط برقرار می کنند تا در صورت رسیدن به برخی از مراحل خاص یا در صورت بروز هر مسئله دیگری ، هشدارهایی را ارائه دهند.چیپ ها با هدف کاهش هزینه چاپ و افزایش سطح خدمات به مشتری تولید و عرضه می شوند.
 

مرجع های ویژه

16 محصول دیگر در همین شاخه همین شاخه: