محصولات پرفروش

مگنت کارتریج اچ پی HP 49A
search
  • مگنت کارتریج اچ پی HP 49A
  • مگنت کارتریج اچ پی HP 49A
  • مگنت کارتریج اچ پی HP 49A
  • مگنت کارتریج اچ پی HP 49A

مگنت کارتریج اچ پی HP 49A

تماس بگیرید : 02188944922
rating خواندن نظر
میانگین امتیاز: 10/10 تعداد نظرات: 1
  • برند: HP   
  • تکنولوژی: لیزری
  • رنگ: مشکی
  • کارکرد: 2500 برگ
  • شناسه: Q5949A
  • دستگاه های سازگار: 1320- 1160- 3390- 3392
تعداد

مگنت کارتریج اچ پی مدل 49A

مگنت کارتریج اچ پی HP 49A قطعه ای است مشکی رنگ و استوانه ای شکل. این قطعه در بخش ورودی مخزن تونر تعبیه شده است. مگنت دارای خاصیت آهنربایی است. این خاصیت آهنربایی باعث باردار شدن تونر و جذب پودر داخل آن می شود. سپس این پودر را به درام منتقل می کند. مگنت لوله ای از جنس فلز است. درون این لوله، یک شاف فلزی یا مغزی آهنربا تعبیه شده. البته این مغزی در تمام مدل های مگنت وجود ندارد. این شافت قطعه ای آهنربایی است. زمانی که مگنت از وسط نصف شود، نصف آن قطب مثبت و نصف دیگر قطب منفی می شود. 

ساختار و مواد تشکیل‌ دهنده مگنت 

پوشش غلطک تونر به صورت استوانه توخالی است. این استوانه از مواد مغناطیسی ساخته شده و در کنارش یک آهنربای دائمی تعبیه شده است. این پوشش معمولا از جنس آلومینیم است. اما می تواند از جنس برنج، استیل و پلاستیک هم باشد. از آنجایی که آلومینیم در مجاورت هوا اکسید می شود، آن را با ماده دیگری می پوشانند. 

غلطک مگنت دارای بوش های پلاستیکی در اطراف خود است. وظیفه این بوش ها چرخاندن مگنت است. البته گاهی هم نقش عایق برای سطح مگنت را دارند.

خرابی

یکی از مهم ترین عواملی که باعث کاهش کیفیت چاپ می شود، خرابی مگنت است ک باعث می شود چاپ به مقدار قابل توجهی کمرنگ شود و روی کاغذ لکه های سیاه ایجاد شود.

دلایل خرابی

 از عوامل شایع  خراب شدن مگنت، وجود هوای مرطوب در داخل آن است. اگر در پرینترهای لیزری، کارتریج در معرض رطوبت قرار بگیرد، تونر آسیب می بیند و بعد از گذشت مدتی، پودر کارتریج به صورت کامل خشک می شود. 

زمان تعویض 

مگنت کارتریج اچ پی HP 49A و در کل همه مگنت ها، یک قطعه مصرفی در پرینترها هستند. بنابراین باید بعد از مدتی کار کردن تعویض شود. فرسوده شدن مگنت با علائمی همراه است. مثلا گاهی نقاط سفید در چاپ ایجاد می شود که خبر از این می دهد که انتقال تونر به درام به درستی انجام نمی شود. یا اینکه گاهی ممکن است چاپ خیلی کمرنگ شود یا خطوط تیره و روشن در آن ظاهر شود. این حالت می تواند ناشی از خرابی مگنت و یا درام باشد. گاهی هم چاپ به صورت یکی در میان انجام می شود. این مشکل هم می تواند به خاطر خم یا کج شدن مگنت باشد. چون در این صورت نیروی الکتریکی وارد شده به آن مضاعف، و نتیجه چاپ یکی در میان می شود.                               

نحوه سرویس کردن مگنت کارتریج

سرویس به موقع مگنت، هم کارگرد مگنت را زیاد می کند و هم به افزایش کیفیت چاپ کمک می کند. برای سرویس کردن باید با پنبه ای که آغشته به الکل است، چندین بار مگنت را تمیز کرد. همچنین باید تونرهای قدیمی که جذب مگنت شده اند را از سطح مگنت پاک کرد. این کار باعث می شود خاصیت مغناطیسی آن افزایش یابد. البته بهتر است این کار موقع شارژ کارتریج انجام شود. 

در بخش انتهایی مگنت قطعه ای به نام بوش وجود دارد. وظیفه بوش راحت تر کردن حرکت مگنت است. برای اینکه مگنت راحت تر حرکت کند، باید به قسمت انتهایی بوش مقداری گریس سفید زد.

مگنت کارتریج اچ پی 49A

دستگاه های سازگار با مگنت کارتریج اچ پی HP 49A

1320- 1160- 3390- 3392

برای خرید درام، ابتدا سازگاری درام با کارتریج یا پرینتر و کپی خود را چک کنید و سفارش دهید. اگر درام مورد نظر خود را پیدا نکردید با  کارشناسان دنیای کارتریج تماس بگیرید.

مرجع های ویژه

محتوای ویژگی ها

مشخصات فنی

برند تولید کننده
HP
تکنولوژی چاپ
لیزری
ساخت کشور
چین
قابل استفاده در دستگاه های
1320- 1160- 3390- 3392
مدل محصول
49A
بهترین پشتیبانی
rating 10
خدمات پس از فروش و نحوه برخورد همکارانتان بسیار محترمانه و با دقت بود و امیدوارم همواره در پیشبرد اهداف خود موفق باشید
پاسخ: هدف ما برترین کیفیت برای شماست

8 محصول دیگر در همین شاخه همین شاخه: