محصولات جانبی درام کارتریج اچ پی HP 103a
 • محصولات جانبی درام کارتریج اچ پی HP 103a
 • محصولات جانبی درام کارتریج اچ پی HP 103a
 • محصولات جانبی درام کارتریج اچ پی HP 103a
محصولات جانبی درام کارتریج اچ پی HP 103a
محصولات جانبی درام کارتریج اچ پی HP 103a محصولات جانبی درام کارتریج اچ پی HP 103a محصولات جانبی درام کارتریج اچ پی HP 103a

درام کارتریج اچ پی HP 103a

تماس بگیرید : 02188944922
 • برند: HP

 • رنگ: مشکی

 • تکنولوژی: لیزری

 • شناسه: W1103A

 • کارکرد: 2500 برگ

تعداد

بازار چاپگر از چندین فن آوری مختلف استفاده می کند ، از جمله دستگاه های ماتریس نقطه قدیمی ، پرینترهای حرارتی کم مصرف برای رسیدها و چاپگرهای با حجم بالا برای مصارف صنعتی. بازارهای مصرفی و اداری تحت سلطه چاپگرهای جوهر افشان و لیزری هستند که چاپ سریع ، بی سر و صدا و کیفیت مرغوب را ارائه می دهند. چاپگرهای جوهر افشان به آسانی قابل درک هستند ، زیرا حروف با اسپری ریز جوهر تشکیل می شوند. چاپ لیزر از نظر فن آوری پیچیده تر است ، با استفاده از یک طبل فتواستاتیک و چندین مؤلفه دیگر برای ایجاد تصاویر اقدام می کنند.

فرآیند چاپ لیزر اساساً همان روشی است که در دستگاه های فتوکپی استفاده می شود و در حدود یک درام فتوشیمیایی قرار دارد. از نظر فیزیکی ، درام ,سیلندر آلومینیومی است  که صاف  و در انتهای چاپگر قرار دارد. اصطلاح "فتواستاتیک" به این معنی است که با ماده ای پوشانده شده است که هنگام تماس با نور بار الکتریکی مثبت ایجاد می کند. پرینتر با استفاده از نور دقیقاً متمرکز از لیزر ، حروف و تصاویر خود را ایجاد می کند.
 
هنگامی که شما یک صفحه چاپ را به چاپگر لیزری خود ارسال می کنید ، تراشه ها و نرم افزارهای پردازنده آن ، فایل پردازشگر متنی را به دستورالعمل هایی که چاپگر قادر به درک آن هستند ، ترجمه می کنند. طبل بر روی محور خود می چرخد و کل سطح را به تدریج در معرض نور لیزر قرار می دهد. لیزر در صفحه به سرعت چشمک می زند ، 300 تا 2400 نقطه ریز در هر اینچ ایجاد می کند. هر جا که لیزر درام را ملاقات کند ، آن نقطه کوچک بار الکتریکی ایجاد می کند. همچنان که طبل به چرخش خود ادامه می دهد ، از مخزن پودر بسیار ریز یا تونر عبور می کند. مناطق شارژ شده تونر را جذب می کنند و تصویری را در درام ایجاد می کنند.

غلطک های دیگر در داخل پرینتر ، کاغذ را در فیدر ورق می گیرند و آن را به داخل پرینتر منتقل می کنند. با چرخش طبل هماهنگ شده است ، به گونه ای که قسمت بالای کاغذ همزمان با آغاز تصویر درام است. درام در حالی که می چرخد ، تونر خود را روی کاغذ فشار می دهد. در مرحله بعد ، کاغذ از یک عنصر گرم شده به نام فیوز عبور می کند ، که تونر را ذوب می کند و به طور دائم آن را به الیاف کاغذ می چسباند.  

مرحله آخر در فرآیند چاپ لیزر تمیز کردن ، آماده سازی طبل چاپگر برای صفحه بعدی است. پس از اینکه طبل صفحه چاپ شده را به واحد فیوزر منتقل می کند ، یک تیغه لاستیکی عبور می کند. این تیغه لاستیکی مانند یک دستگاه جابجایی ، هر تونر اضافی را از بین می برد و آن را به مخزن تونر باز می گرداند. در مرحله بعد ، مجموعه ای از لامپ ها استفاده می کنند تا یک بار مثبت یکنواخت را روی طبل اعمال کند. این مانند  یک قلم نشانگر سیاه روی کاغذ چاپ شده ، صفحه قبلی را بازنویسی می کند. سرانجام ، یک جریان قدرتمند اما پراکنده برق یک بار منفی یکنواخت بر سطح طبل ایجاد می کند و آن را برای دریافت تصویر جدید آماده می کند.


درام در انواع دستگاه های مختلف:
 
درام چاپگر
یک درام چاپگر از یک طبل استوانه ای مستحکم تشکیل شده است که شخصیت هایی را در باندهایی روی سطح آن ایجاد کرده است. تعداد جایگاه های چاپ در طبل با تعداد موجود در صفحه برابر است. این عدد به طور معمول از 80-132 موقعیت چاپ می باشد. درام با سرعتی سریع می چرخد. برای هر موقعیت چاپی احتمالی ، چکش چاپی در پشت کاغذ قرار دارد. این چکش ها در امتداد روبان جوهر ، روی کاغذ می زنند تا از شخصیت مناسب در درام عبور دهند. برای چاپ هر خط ، یک حرکت از درام لازم است. این بدان معنی است که تمام کاراکترهای موجود در خط دقیقاً همزمان چاپ نمی شوند ، اما زمان لازم برای چاپ کل خط به اندازه کافی سریع است که بتوان آنها را چاپگر خط : خطاب کرد. سرعت معمولی چاپگرهای درام در محدوده 300 تا 2000 خط در دقیقه است.
 
درام پلاتر  
نوعی از قلم پلاتر که کاغذ را به دور درام می اندازد با پوسته ای از پین ها می باشد. درام دریک جهت نقشه را تولید ، و جهت دیگر قلم ها را برای تأمین , حرکت می دهد. پلاتر اولین دستگاه خروجی بود که گرافیک ها و نقشه های مهندسی بزرگی را چاپ کرد. 
 
درام اسکنر  
یک نوع اسکنر که برای نگه داشتن بالاترین وضوح عکس از یک تصویر استفاده می شود. عکس ها در یک استوانه واضح (درام) ضبط می شوند ، که با سرعتی بیش از 1000 دور در دقیقه در حین عملیات اسکن چرخیده می شود. یک منبع نوری که روی یک پیکسل متمرکز شده است بر روی درام پرتو می اندازد و در یک خط پایین حرکت می کند. برای شفاف سازی ها ، نور از مرکز استوانه هدایت می شود. برای موارد مات از منبع نور بازتابی استفاده می شود. .

مشخصات

تولید کننده
HP
قابل استفاده در دستگاه های
1000A - 1000W - 1200A - 1200W
مدل محصول
103a
تکنولوژی چاپ
لیزری
ساخت کشور
چین - کره

مرجع خاص

5 محصول مشابه در همین شاخه: